.::Sam&Jack are together::.

24. prosince 2010 v 1:00 | Lucka :) |  sg-extra
Tak... tenhle článek jsem psala dlouho. :) Chtěla jsem najít ten správný den na zveřejnění, a ten právě nadešel. 24.12. 2010 ... vemte to jako takový dárek, od mně pro Vás.

Všichni (Staragte fanoušci) dobře známé vztah Jacka a Sam. Chtěla jsem začít od dílu Threads (Osobní záležitosti), ale ještě před tím bych ráda trošku připomněla díl s názvem Affinity.

Mimo jiné, že epizoda je hlavně o Teal'covi a jeho novém životě mimo základnu. Odehrává se zde i jiný příběh. Pete (Samin přítel) požádal Samanthu o ruku.
Jack si jasně všiml, že se Sam není něco v pořádku, a tak rovnou za ní zašel. A Sam mu tedy sděluje, že Pete jí dal onu zmíněnu nabídku.
Závěr jejich debaty, nám ukázaný, naprosto miluju.

Sam: What about you? If things had been different ...
Jack: I wouldn't be here.

A k tomu ty Jackovy pohledy (Richard Dean Anderson je opravdu skvělý herec). Kdo by nechtěl, aby ti dva byli konečně spolu.


Ted´ se pokusím začít jak jsem chtěla. Mým cílem je ukazát Vám, že je tady alternativa, že Jack a Sam jsou již opravdu spolu. Začněme od ,,Osobních záležitostí"...

(Pokusím se nelézt moc do podrobností, ale do těch větších věcí... Jinak byste ten článek nemuseli dočíst, kdybych tady rozpitvávala každý jejích pohled, slovo a jeho význam atd. :-D)
Sam se ma za chvíli vdávat,  tak seznamuje svého snoubence se svým otcem, který se za ní stavil na Zemi. Pete se neuvedl zrovna nejlíp, a tím si Jacob (Samin otec) ještě víc pomyšlí na jednu onu osobu pro svou dceru (Pete v téhle scéně byl takové pako!).
Shanahan začíná jemně tlačit na Samanthu, koupil dům a začíná i za ni malovat jejích společnou budoucnost. Sam si začně uvědomovat, jestli opravdu si chce vzít Petea, když nemůže mít toho, koho doopravdy miluje. Musí mít jasno, a tak zajede rovnou za ním... za Jackem.
Threads
Jack je jemně udivený, že se tu tak najednou vzala Sam. Už mu skoro řekne co k němu cítí (ach, ten jeho pohled zase...), když se za ní oběví Kerry, která zde tráví volný čas s Jackem. Z této trapné situace ji vysvobodí telefonát, ohledně ztravodních potíží jejího otce.
Jacob/Selmak umírá. Nyní Vám zkráceně přeformoluju jednu z jeho posledních vět,  které řekl Sam. ,,Chci abys byla št'astná ... Pravidla jsou od toho, aby se porušovala... Pořád můžeš mít vše co chceš".
Jack sedí zamyšlený ve své kanceláři (...nad čím asi tak myslí...), když přijde Kerry. (Mám ji ráda :D) Pěkně mu vmete do očí co si myslí, kromě toho že se s ním raději rozchází... ,,Pořád nemohu pochopit jednu věc... To vážně nejste spolu jenom kvůli armádě?! Kvůli pravidlům a předpisům?! Protože jestli - ano, děláš velkou chybu."
Jack jí nijak nevzdoruje, a řídí se její radou : Přemýšlej!
Sam kontroluje svého otce jak je na tom, a příjde za ní Jack... následuje jejích obětí, pár pohledů a slov...

Sam: Thank you, sir.
Jack: For what?
Sam: For being here for me.
Jack: Always.

Jacob umře. Sam se rozchází s Petem. A epizoda končí tím, že Sam je konečně u Jacka na chatě, rybařit :-). Než bohužel přijdou i Daniel s Teal'cem, řekne Jack něco, co mi dává jistý dvojmysl. ;)

Epizodu na to ...
www.films-books.blog.cz
 (Jak to kruci říct) ... no prostě - doteky rukou.
Jinak, celý Moebius je dost na zamyšlení... Dopady reality, minulosti, jiná alternativa... Hm? ;-)
Opět konec byl skvělý, a nemyslím jen zase ten rybník, ale i ten konec scény v Danielové kanceláři. Asi si to jenom namlouvám, ale Richard as Jack, se na Sam díval jinak než normálně... plus celé jak ji bral tu bednu, řekl at´ se jde balit... :)

Díl 9x07
Malcolm Berrett se se Sam od zdvořilostních frázi dostali i k Samininu osobnímu životu. A dozvídáme se, že z rozchodu s Petem je úplně v pohodě. ...A sama taky už není.

www.films-books.blog.cz
Dvoustá... dvoustá, dvoustá! Kdo by tuto epizodu neznal?! Neviditelný Jack (šmíruje Sam ve sprchách:D), loutky, Teal'c - soukromé očko a plno dalších nápadu na scénář filmu Červí díra, mezi nimiž je také návrh Valy, že svatbu má každý rád.
Tou št'astnou dvojicí byli ...Sam a Jack :-) Když Vala ukončila svou myšlenku, Sam věnovala úsměv Jackovi, a ten se nějak neobvykle zatvářil, chtěl něco říct, ale náš milovaný mimozemšt'an Marty se ujal dřív slova. A tak si můžeme jenom domyslet, na co zrovna generál myslel.

A nastal den, kdy Samantha Carter se vypravuje na Atlantidu, loučí se jí težce, ale útěchou jí budou alespoň fotografie. Takže nechybí, ani fotka Jacka, kterou si sbalila do kufru hned nahoru.
V kanceláři má i obrázek Daniela. - Fotografie Michaela Shankse je pořízená z natáčení dílu 200 (svatba).
Když už jsme u těch fotografií, nesmíme opomenout, že její kancelář zdobí ještě jedna, důležitá pro tento článek. Je na ní zachycený moment, jí a Jacka na rybách. (Za tuto připomínku děkuji Meredith)
V díle Trio (SGA) stejně jako i již agent Berret, doktorka Kellerová  při rozhovoru se Sam narazí na téma jejího osobního života a stejně jak u agenta Berreta se dozvídáme, že někoho má. Novinkou ale je, že ten někdo je starší od ní a  je ve Washingtonu. (Je to bohužel z vystřižené scény, ale producent přisvědčil, že se jedná o Jacka.)

Když v Návratu Ba'al zabil Jacka, měla Sam co dělat aby se nezhroutila. O to ještě víc si ho určitě začala vážit, když ho pak opět viděla jak tam, tak i zde, naživu.

Přeneseme se ted´ do světa SGU...
Byl již nějaký ten díl, kde spolu Sam s Jackem vedli rozhovor, ale v dílu Incursion (1x19), slyšíme jak Jack, nepojmenuje Samanthu žádnou Carterovou, majorem či plukovníkem ...Nýbrž, když vidí, že daná situace ji nějak možno zraňuje, nevydrží to a  osloví ji Sam.


Sice nás může klidně sžírat ten pocit, že to není potvrzené... že jsme to neviděli barevné na černém, ale můžeme zůstat naladěni na těchto vlnách S/J together ... představovat si co a jak, psát o ních povídky s happy endem, tvořit o nich nádherné videa a přát jim...
At´ krucinál natočí ten SG film!

Plno veselých zážitků, hodně pohody a lásky přes Vánoce, a rovněž všechno nejlepší v roce 2011
Vám přeje
Lucka :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Hodí se k sobě Sam a Jack?

Ano.
Ne.
Zdržuju se hlasování.

Komentáře

1 Avilan Avilan | E-mail | Web | 24. prosince 2010 v 10:11 | Reagovat

Šťastné a veselé!!

2 Meredith Meredith | Web | 26. prosince 2010 v 19:07 | Reagovat

Tak teď jsi mi vehnala doslova slzy do očí! Já s tebou absolutně souhlasím!!! Myslím, že víš, jak jsem na těch dvou závislá! Jen jsi zapomněla, že na Atlantidě má na poličce v kanceláři vystavenou fotku jí a Jacka na rybách :-) Jinak tenhle článek miluju! Awww... já chci krucinál další SG1 film!!!

3 Lucka - admin Lucka - admin | Web | 27. prosince 2010 v 0:14 | Reagovat

Aa... no jasně! Já jsem věděla, že jsem na něco zapomněla. Děkuju :)

4 Tess Marquez Tess Marquez | Web | 28. prosince 2010 v 14:24 | Reagovat

Nádhera! A to, že po mojí nejoblíbenější epizodě Threads skončili spolu, je mi jasné. A ten dotek na začátku dílu Moebius to jasně dokazuje. ;) Akorát mě teď sžírá? To SGU? Oni tam byli spolu? To mi musíš podrobně ji napsat, pls :))  A máš to krásně sepsané. Úžasný myšlenky. Myslím, žes nic nevynechala :-)

5 klára klára | 28. prosince 2010 v 22:45 | Reagovat

skoro si mě rozbrečela je to fakt pěkně napsaný, ale nějaký ty podrobnosti o SGU by si sem někam přidat mohla

6 nickly nickly | E-mail | Web | 29. prosince 2010 v 12:11 | Reagovat

když jsem četla tenhle článek, upně jsem se zarazila. Protože jsem si připadala, že mi čteš myšlenky. a to doslova a do písmene. Všechno, co jsi napsala cítím i já. Já..nemám slov, prostě si mě tímhle článek neskonale překvapila, a já jsem teď v tranzu. Moc krásné videjko, moc krásný článek. Nic víc mě nenapadá. Pořád se musím z toho vzpamatovat.

7 Samantha A´d Samantha A´d | Web | 11. ledna 2011 v 19:37 | Reagovat

Moc pěkný článek, já mám ráda SG-1 i Atlantis. Víš, že si Sam vzala na Atlantidu jackovu fotku? To bylo moc dojemné :) A ten její pohled... Mám ráda tenhle pár :)

8 starxbrana starxbrana | Web | 10. srpna 2011 v 20:10 | Reagovat

Ahoj jak se můžeš ptát jestli se k sobě hodí to je uplně jasný, jinak úžasný blog opravdu

9 Apofísek Apofísek | Web | 10. srpna 2011 v 20:18 | Reagovat

Poslední věta z toho Videa je úžasá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama