Drákula (2013)

14. července 2014 v 21:48 | Lucka |  Seriály - dalšíDo Londýna přijíždí Alexander Grayson, americký vynálezce, kdysi dávno známý jako Vlad Tepes ala Drákula. Když přijíždí do tohoto města, v rozvěku viktoriánských časů, a hodlá začít se svým pomstychtivým plánem, nečeká, že se zde setká z reinkarnací své bývalé ženy.


Originální název: Dracula
Rok výroby: 2013
Hrají: Jonathan Rhys Meyers jako Dracula
Jessica De Gouw ... Mina Murray / Ilona
Thomas Gretschmann ... Abraham Van Helsing
Oliver Jackson-Cohen ... Jonathan Harker
Victoria Smurfit ... lady Jane Wetherby
Nonso Anozie ... Renfield
Katie McGrath ... Lucy Westenra
a další


Zajímavosti:
  • postava Drákuly, kterou poprvé na svět uvedl spisovatel Bram Stoker, je založena na reálné historické osobnosti - vylašském knížeti Vladu III. (1431-1476)
  • Dračí řád (Ordo eqestris Draconis Hungariae) má rovněž skutečné historické podstavy. Byl to rytiřský řád založen v letech 1408-1409 uherským králem Zikmundem Lucemburským, aby chránil Evropu před Turky nebo naboženskými povstalci. Nikdy se ovšem nedostal až na britské ostrovy.
  • článek o drákulovské novince
Můj názor: Charismatický Jonathan Rhys Meyers (Tudorovci), trošku plešatější, opět zazářil v hlavní roli seriálu. Tentokrát ztělesnil legendarního Drákulu v nové seriálové adaptaci. Člověk by čekal trošku víc krve, trošku víc návratů do minulosti, i přesto je tento seriál svým způsobem velmi půvabný a kouzelný. Konec jde brát jako hodnotné zakončení seriálu, avšak proti další sérii bych nic nenamítala.
Ale nejlepší na tom je, že tady jsou prostě upíří, normální sprostě žízniví po krvi a bojící se slunečního světla upíři!


Stará legenda. Nová krev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Drákula - Neznámá legenda Drákula - Neznámá legenda | Web | 27. října 2014 v 21:15 | Reagovat

Celý film Drákula Neznámá legenda (2014) u mě online zdarma

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama