Drákula (2013)

14. července 2014 v 21:48 | Lucka |  Seriály - dalšíDo Londýna přijíždí Alexander Grayson, americký vynálezce, kdysi dávno známý jako Vlad Tepes ala Drákula. Když přijíždí do tohoto města, v rozvěku viktoriánských časů, a hodlá začít se svým pomstychtivým plánem, nečeká, že se zde setká z reinkarnací své bývalé ženy.


Originální název: Dracula
Rok výroby: 2013
Hrají: Jonathan Rhys Meyers jako Dracula
Jessica De Gouw ... Mina Murray / Ilona
Thomas Gretschmann ... Abraham Van Helsing
Oliver Jackson-Cohen ... Jonathan Harker
Victoria Smurfit ... lady Jane Wetherby
Nonso Anozie ... Renfield
Katie McGrath ... Lucy Westenra
a další


Zajímavosti:
  • postava Drákuly, kterou poprvé na svět uvedl spisovatel Bram Stoker, je založena na reálné historické osobnosti - vylašském knížeti Vladu III. (1431-1476)
  • Dračí řád (Ordo eqestris Draconis Hungariae) má rovněž skutečné historické podstavy. Byl to rytiřský řád založen v letech 1408-1409 uherským králem Zikmundem Lucemburským, aby chránil Evropu před Turky nebo naboženskými povstalci. Nikdy se ovšem nedostal až na britské ostrovy.
  • článek o drákulovské novince
Můj názor: Charismatický Jonathan Rhys Meyers (Tudorovci), trošku plešatější, opět zazářil v hlavní roli seriálu. Tentokrát ztělesnil legendarního Drákulu v nové seriálové adaptaci. Člověk by čekal trošku víc krve, trošku víc návratů do minulosti, i přesto je tento seriál svým způsobem velmi půvabný a kouzelný. Konec jde brát jako hodnotné zakončení seriálu, avšak proti další sérii bych nic nenamítala.
Ale nejlepší na tom je, že tady jsou prostě upíří, normální sprostě žízniví po krvi a bojící se slunečního světla upíři!


Stará legenda. Nová krev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Drákula - Neznámá legenda Drákula - Neznámá legenda | Web | 27. října 2014 v 21:15 | Reagovat

Celý film Drákula Neznámá legenda (2014) u mě online zdarma

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
,...I don't think I'll ever look at another sunset without thinking of you..."