Království - 1. řada

8. června 2015 v 16:12 | Lucka |  EPIZODY

1. řada | 2. řada | 3. řada | 4. řada


1x01 Pilot
Nebezpečí a intriky jsou ukryté na každém rohu temného hradu v příběhu o mladé Mary, královně Skotské.1x02 Snakes in the Garden (Hadi v zahradě)
Mary neví, komu může věřit.

1x03 Kissed (Políbená)
Mary přemýšlí o zrušení svého zasnoubení s Francisem.

1x04 Hearts and Minds (Srdce a rozum)
Mary a Francis se sbližují uprostřed chaosu.

1x05 A Chill in the Air (Blížící se nabezpečí)
Francis se shledá se svou bývalou milenkou, což zapříčiní obrácení Maryiny pozornosti k Bashovi.

1x06 Chosen(Vyvolený)
V pokusu vyděsit Mary královna Catherine udělá drastická opatření, aby se ujistila, že viníci budou chyceni. Francis, který si je vědom Maryiných rostoucích citů k Bashovi, se obrátí na Olivii. Bash se odváží vstoupit do lesů, aby zde zaplatil svou cenu - lidskou oběť, kterou pohané požadují...

1x07 Left Behind (Ponechán vzadu)
Mary a Francis jsou nuceni spoléhat jeden na druhém, když se zámek stává rukojmým a Catherine šokuje každého, když vytáhne překvapivou nabídku, aby jim zachránila život. Mezitím matka Sebastiana, Diane, řekne svému synovi o svým plánu, jak ho zlegitimizovat.


1x08 Fated (Osudné)
Nostradamus říká Mary o svém proroctví, že někdo z jejích blízkých brzy zemře, což povoduje, že Mary učiní rozhodnutí, které navždy změní její vztah s Francisem. Clarissa se stává odvážnější ve svém úsilí. Když Kenna informuje Catherine o plánech Diany pro svého syna Sebastiana, ošklivě se jí to vymstí.

1x09 For King and Country (Za krále a za vlast)
Když jsou Mary a Sebastian chyneci a donuceni vrátit se do hradu, již čekající Catherine je víc než kdy jindy rozhodnuta udržet Mary a Francise od sebe. Francis se dozvídá o proroctví týkající se jeho smrti, ale jeho odhodlání vzít si Mary všechno mění: v lásce, v politice, v zpřetrhání bratrských pout a v Catherenině větším utvrzení vůči Mary.

1x10 Sacrifice (Obět´)
Když je spiknutí protí Bashovi zmařeno, královna Catherine je z něj podezřelá. Mary nabízí pomoc těhotné, neprávem uvezněné dívce, jménem Isobel, která má tajemné propojení se Sebastianem. Lola vydírá Catherine, aby ji zastavila před zničením vztahu Mary a Bashe, který se prohlubuje.

1x11 Inquisition (Inkvizice)
Když král Henry obviní Catherine ze zrady a cizoložství, Catherine se pokusí odhalit Sebastianovu temnou minulost, aby si zachránila život. Mary a Bash se rozhodnou vydat na cestu, aby odhalili Catherininu ještě temnější minulost. Mezitím Nostradamus odhalí pravdu o hradním duchovi Clarisse, která všechny šokuje.

1x12 Royal Blood (Královská krev)
Když Clarissa unese nejmladší syny Catherine a Henryho, Mary a Bash spolupracují s královnou za účelem jejich nalezení, což má tragické následky. Mezitím se Lola pokusí pomoci svému bratrovi při splácení jeho dluhů. Francis ji zachrání, což ty dva sblíží.

1x13 The Consumation
S blížící se donucenou svatbou, Mary musí vzít v potaz svůj národ i své srdce ve volbě toho, koho si vezme. Sebastiana nebo Francise, který se vrátil ke dvoru s Lolou po boku. Ještě víc zkomplikuje dění matka Mary, která navštíví zámek s vlastním plánem pro svou dceru. Přítomnost Mary de Guise dělá starosti Catherine i Henrymu, kteří mají vlastní plány pro budoucnost Francie, neberoucí ohled na to, kdo bude zraněn.

1x14 Dirty Laundry
Mary se vrací ze svých líbánek a podezřívání Lolina divného chování odhalí klam, který všechno změní. Sebastian se střetne s dezorientovanou a vystrašenou Olivii, uprchlou obět´ děsů v lese, což ho přiměje požádat o pomoc Nostradama. Mezitím, když divné chování krále Henryho vede k neštěstí, musí požádat o pomoc Catherine.

1x15 The Darkness
Francouzský dvůr je vzůhu nohama a ženy na zámku jsou ochotné se seznámit se svými možnými, budoucími, zámožními nápadníky. K Maryině zděšení se Lola zdráhá zúčastnit staré tradice. Kennin a králův vztah se vrácí, ale ne bez vážných problémů.

1x16 Monsters
Když Francis neochotně souhlasí pomoci Sebastianovi odhalit hrozbu v lesích, končí ve vážném ohrožení a zachránit ho může pouze Bash. Mezitím královo šílenství vyvolává chaos, když služka (hostující Kathryn Prescott) vyhraje soutěž 'Královna dne' a král se ní stane posedlý.
V té době je Greer chycena, jak se líbá se kuchtíkem Leithem, což ji může zničit.

1x17 Liege Lord
Mary se dozví o tajné klauzuli ve své manželské smlouvě, na které se dohodla Catherine společně s její matkou Marie de Guise. Pokud Marie a Francis nebudou mít dědice, Francie připadne Skotsku. Společně s Francisem se tedy rozhodne zosnovat nebezpečný plán na obracení Skotska proti její matce. A Mary tak poprvé okusí chut´ moci jako královna Skotů.

1x18 No Exit
Když do Francie přijíždí Maryin bratr James, Francis je nedůvěřivý a odhaluje komplot, který může Mary zničit, což mezi nimi vyvolává svár. Šílenství se krále Henryho stále drží a tak se vládnutí ujímá Penelope, což přiměje Catherine a Kennu k drastickým prostředkům. Mezitím se Lola stává podezřívavá ohledně pravých motivů nabídky k sňatku lorda Juliena

1x19 Toy Soldiers
Když přijíždí do Francie Maryin strýc, vévoda Henry de Guise, se zdrcujicími zprávami o její matce, Mary a Francis si uvědomují, že jsou roztrženi mezi upřednostněním jejích národů, nebo manželství. S anglickým trůnem v ohrožení, vymyslí král Henry plán, který se skončí katastrofou. Mezitím Kenna a Sebastian upevňují svoje manželství a začínají si navzájem věřit.

1x20 Higher Ground
Mary si potřísní ruce krví při záchraně Skotska.
| synopse | promo |

1x21 Long Live the King
Francis v ohrožení. Mary a Catherine ve spojenectví. A Bash nadobro chce zkoncovt z Temnotami.
| synopse | promo |

1x22 Slaughter of Innocence
Francis a Mary přebírají moc a činí velké volby, které změní osud Francie. Když královo šílenství dosahuje nejvyššího stupně, Mary a Francis se rozhodnou jednat. Jejich počiny by mohly změnit běh dějin, ale nepředvídaná směsice hrůz v lesích by mohla stát je, jejich přátele, všechny život. Mary učiní drastické rozhodnutí, když se doslechne, že Lola, i přes život ohrožující nastávající porod, se nachází mimo hrad.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama