Království - 2. řada

10. června 2015 v 18:25 | Lucka |  EPIZODY

1. řada | 2. řada | 3. řada | 4. řada


2x01 The PlagueMor se neúprosně šíří a dostává i do hradu. Mary s Catherine jsou nuceny vyjednávat o dodávkách potravin se šlechtici, ale nabídka se Mary nelíbí. To vede k vraždám. Zatím Francis hledá Lolu s jejich novorozeným dítětem a snaží se dostat do bezpečí.


2x02 Drawn and Quartered
Francis se vrací do hradu s Lolou, jejich dítětem a bratrancem Louisem. Kvůli dítěti se mezi Mary a Francisem vytvoří napětí. Mary čelí svým rozhodnutím, když do hradu přijíždí lord vyšetřující smrt svého syna. Nostradamus se ocitá v nebezpečí a Catherine mu odmítá pomoct.
2x03 Coronation
Korunovace se blíží a Catherine se v přípravách vyžívá. Potřebuje dokázat hostům, že mor Francii neoslabil. Popravdě všude zuří hladomor. Mary se snaží nakrmit lid, což ji znesnadňuje lord Narcisse. Francis je na pokraji bláznovství, když k němu promlouvá duch jeho otce. Kenna se snaží šplhat po společenském žebříčku a získat nějaké pozemky.
| video | promo |
2x04 The Lamb and the Slaughter
Mary oznamuje Francisovi, že čeká dítě. Bash a Condé vyšetřují útok tří jezdců, kteří značí lidi, kterým prý berou duše. Mezitím se blíží křtiny Francisova nelegitimního syna. Estelle, která za branami hradu pomáhala Lole, ji prosí o pomoc. Má si vzít Narcisse, ale cítí se v nebezpečí. Leith se vrací ke dvoru a Greer si musí vybrat správného muže.
2x05 Blood for Blood
Napětí mezi protestanty a katolíky v zemí sílí až vyvyrcholí v krveprolití na protestantské bohoslužbě, což naruší Francisovi a Mary večer na Greerině svatbě. Sebastian a Leith hledají viníky, a odhalí překvapivé tajemství lorda Castleroye, které by mohlo zničit jeho vztah s Greer. Mezitím Francis obdrží nechtěný dar od svého mrtvého otce. Kenna objeví sexuální deník s vodítky, který ji zavede k tomu nejlepšímu milenci na dvoře, jenž by mohl být výhodou partií pro Lolu.
| synopse | promo |
2x06 Three Queens
Catherine se vydává na večírek jednoho lorda. Mary trvá na tom, že ji doprovodí. Ukáže se, že si Catherine chce spřátelit prostý lid. Po útoku na kočár se obě skrývají v přestrojení obyčejných poddaných. Lola je finančně odříznutá od rodiny a pomoc ji nabídne lord Narcisse. Na oplátku žádá společně strávený čas.
2x07 The Prince of the Blood
Francis je vydírán lordem Narcissem. Požádá o pomoc Lolu. Na hrad přijíždí Claude, Francisova mladší sestra. Mary a Condé společně bojují se sporem katolíků a protestantů. Catherine pronásledují duchové jejích mladších dcer, které tvrdí, že ublíží Claude.
2x08 Terror of the Faithful
Vztah mezi Mary a Francisem se zhoršuje. Francis se snaží zbavit Narcisse, který ho může obvinit z vlastizrady. Narcisse si je vědom, že ho Lola zradila. Rozhodne se jí prozradit velké tajemství. Protestanti se ucházejí o nepřímou legitimaci od krále a královny. Catherine se zatím neúspěšně snaží dohodit Claude bavorskému hraběti.
2x09 Act of Wars
Vztah mezi Mary a Francisem se zhoršuje. Francis se snaží zbavit Narcisse, který ho může obvinit z vlastizrady. Narcisse si je vědom, že ho Lola zradila. Rozhodne se jí prozradit velké tajemství. Protestanti se ucházejí o nepřímou legitimaci od krále a královny. Catherine se zatím neúspěšně snaží dohodit Claude bavorskému hraběti.
2x10 Mercy
Po útoku na hrad krvežíznivý Francis učiní překvapivé rozhodnutí, které navždy změní jeho vládu jakožto krále Francie. Vydává se na stopu zmizelého Narcisse s jeho nově nalezenou touhou po pomstě. Leith naléhá na Greer, aby opustila zemi po násilných útocích, které se dějí po celé zemi.
2x11 Geteway
Mary se rozhodne jednat a zachránit Condého, když zjišťuje, že ho Vatikán chce zadržet kvůli jeho znamení Tří jezdců. Francis vymyslí plán, jak je zastavit, což vystaví Bashe nebezpečí. Mezitím Kenna vyzradí Claude Catherininy skutečné motivy.
2x12 Banished
Mary se dozví pravdu od Greer o zvěstech, které o ní kolují na dvoře, nutící Mary udělat něco, co považovala za nemožné. Francis si uvědomí rostoucí rivalitu mezi ním a Condém, který usiluje o Mary. Bashova matka Diane se vrací a konfrontuje Catherine. Mezitím je Claude odhodlána zjistit pravdu o tom, kdo zabil dvojčata.
2x13 Sins of the Past
Když se hrad připravuje na Zimní slavnosti, král Antoine z Navarre odhalí Francisovi a Mary plán pomsty Anglie proti Francii. Bash zjišťuje, že "nemrtví" muž byl spatřen ve vesnici a jeho snaha tohoto muže vystopovat ho zavede k tajemné ženě v bílém. Mezitím Catherine odhalí příčinu jejích halucinací.
2x14 The End of Mourning
Když Mary a Francis vyšetřují, kdo byl za otrávením krále Henryho, odkryjí tajemství minulosti, což přiměje Mary k vyrovnání se se svými city ke Condému, když se pokusí pohnout vpřed.
2x15 Forbidden
Marie de Guise se vrací, aby varovala a poradila Mary, když se její trůn ocitá v ohrožení. Mary učiní šokující návrh Condému, přičemž udělá smělý krok k znovuzískání svého trůnu. Francis se sbližuje více s Lolou po jeho komplikacích s Mary, mezitím král Antoine učiní Kenně zajímavou nabídku.
2x16 Tasting Revenge
Když král Antoine vyhrožuje, že Francisovi poví o Mariině a Condého rozvíjejícím vztahu, Francis učiní šokující tah. Manželství Bashe a Kenny už zřejmě není možné zachránit, když se Bash dozví o jejím intrikaření a Leith objeví Greerino nové povolání.
2x17 Tempting Fate
Když Catherine dostane podezření, že Mary a Condé mají aféru. Poté, co se Francis zhroutí, smrtelně onemocní a Bashův život se ocitne v ohrožení, když začne pracovat v králově zastoupení. Mezitím se věci zkomplikují pro Leitha, když se stane osobním strážcem princezny Claude, poté co vyznal lásku Greer.
2x18 Reversal of Fortune
Když Francisův život visí na vlásku, Mary se stává dočasnou hlavou Francie...
2x19 Abandoned
Se vzrůstající hrozbou Anglie se Mary znovu spojí s Francií, a tedy i s nemocným Francisem. Condé učiní rozhodnutí, které ho sváže s Anglií. Se zmatkem okolo, Catherine a Narcisse spolupracují, aby si získali náklonnost dvora. Mezitím se Kenna sblíží s generálem Renaudem, když se jí Bash postupně odcizí.
2x20 Fugitive
Mary učiní extrémní rozhodnutí, aby zabránila Francisovi chytit Condého. Catherine žárlí na Narcissův vztah s Lolou. A proto jej požádá, ať udělá něco neodpustitelného, aby jí prokázal svou věrnost. Kenna překročí hranice s generálem Renaudem a Greer učiní volbu, jenž by mohla ukončit její vztah s Leithem.
2x21 The Siege
Maryina věrnost je vystavena zkoušce, když objeví šokující odhalení. Jak se jednotky vojáků přibližují k hradu, Mary a Francis musejí prozatím odložit své neshody, aby přišli na to, kam až sahá Condého zrada. Mary se také dozví hořkosladké odhalení, které jí přiměje vše zpochybnit. Mezitím se Catherine rozhodne učinit Narcissovi lekci, aby se jí znovu nerozhodl vzdorovat. Bash se rozhodne vzít Delphine na hrad.
2x22 Burn
Mary riskuje všechno, aby zničila Condého, dokonce i když si Francis myslí, že se obrátila proti celé Francii. Catherine dělá odvážný krok a setkává se s královnou Elizabeth, aby uvedla v chod svůj ohromující plán. Mezitím Kenna ma tajemství, které zpečetí osud jejího vztahu z Bashem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama