Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

3. července 2018 v 20:35 | Lucka |  Filmy
Série: Piráti z Karibiku
Originální název: Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
Žánr: dobrodružný, akční, fantasy
Rok: 2017
Režie: Joachim Rønning a Espen Sandberg (Sexy Pistols)
Scénář: Jeff Nathanson (Chyť mě, když to dokážeš)
Hudba: Geoff Zanelli
Kamera: Paul Cameron
Hrají: Johnny Depp, Orlando Bloom, Geoffrey Rush, Javier Bardem, Kaya Scodelario, Brenton Thwaites, Martin Klebba, Keira Knightley, Paul McCartney a další

Popis: V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit.
olomouc.premierecinemas.cz
Zajímavosti:
  • větu: ,,Dead men tell no tales'' pronesl již v prvním díle Cottonův papoušek
  • jedná se o první díl, který se nanatáčel v Karibiku
  • Javier Bardem, který zde ztvárnil hlavního záporaka, je v reálu manželem Penélope Cruz, která ve snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna hrála milostný objekt Jacka Sparrowa
  • nabídku zahrát si v tomto pokračování dostali i Orlando Bloom a Keira Knightley. Orlando přijal, ale Keira odmítla s tím, že tato série je již za ní. (Nakonec se zde ale přeci jen ukázala.)
  • idea přivést do příběhu Barbossovu dceru se objevil již při druhém díle (škoda, že nebyly alespoň náznaky:()Můj názor: Podstatně lepší než to něco, co někteří zvou čtvrtým dílem této série (ale pro mě to něco neexistuje).
Strašně mě těší návrat známých tváří, což bylo pro mnoho fanoušků velkým lákadlem. Některé návaznosti se mi líbí, ale víc je těch, které jsou nelogické.
Začnu tím horším. Jackova historie. Nemám ráda, když se nebere ohled na to, co již bylo řečeno v minulých dílech. Jak si tvůrci nedávají pozor, jak mění dějiny... Takže tady máme novou historii počátků Jacka Sparrowa, jeho kompasu... A s tím souvísející nepřítel č. 1. Jakto že jsme o něm nikdy neslyšeli? A grafika, která byla použita na jejich 'kletbu'... děs. V původní trilogii alespoŇ všechno vypadalo tak nějak realisticky.
Historie Hectora Barbossy. Asi jsem měla uronit slzu. Uronila bych pouze z důvodu, že mi bude chybět postava, kterou ztvárňuje Geoffrey. Škoda, jestli něco takového bylo zvažováno již dříve, proč v původní trilogii nedali alespoň nějaké narážky..? Hned by to nyní ve mně probudilo úplně jiné emoce. A hned by byl palec hore za tuto zápletku.
Turnerovic historie - logická a dobrá, pouze škoda, že nevybrali lepšího herce na jejich syna. Hans Zimmer chyběl, alespoň při závěrečné scéně se vrátil známý motiv a při očekávaném shledání postav, emoce dostaly volný průběh. Bum! A kvůli tomuto momentu se šlo do kina.
A rada do života: Počkejte si na potitulkovou scénu! Stojí rozhodně za to. A rozhodně vám bude pořádně vrtat hlavou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 6. července 2018 v 20:30 | Reagovat

To jsem ještě neviděla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama