Knížky

Mansfieldské panství

13. září 2016 v 17:15 | Lucka
Originální název: Mansfield Park
Rok vydání: 4. května 1814
Popis: Třetí román Jane Austenové nabízí spletitý barvitý příběh plný plasticky vylíčených postav. Hlavní hrdinka Fanny Priceová se v útlém věku ocitá jako chudá příbuzná na Mansfieldu v rodině své lépe situované tety a strýce. Venkovské sídlo žije svým vlastním rytmem a všedními událostmi, jež jsou v celospolečenském měřítku jistě zanedbatelné, ale pro aktéry příběhu vrcholně důležité - ať už je to ples, návštěva nebo něčí nemoc. Fanny dozrává v osobnost, která si i v prostředí sešněrovaném konvencemi dokáže držet svých zásad i ideálů, a proto získá lásku, v niž vlastně neměla doufat..

Ross Poldark - Návrat domů

6. března 2016 v 13:02 | Lucka
Originální název: Ross Poldark
Autor: Winston Graham
Série: Poldark
Podtitul: A Novel of Cornwall
Díl: 1.
První publikace: 1945
Rok českého vydání: 2015
Popis: Když se v roce 1783 vrátil Ross Poldark z americké války o nezávislost do rodného Cornwallu, ani zpola netušil, co tam na něj čeká. Po mezitím zemřelém otci nachází místo statku skoro ruinu, ve které si líně žije někdejší zbytek služebnictva, jeho doly jsou zavřené a dluhy rostou, ale největší ránu mu uštědří dvě nejmilovanější osoby.

Hunger Games - Síla vzdoru

16. října 2015 v 12:18 | Lucka
Zařezení: Beletrie pro (děti a) mládež
Žánr: fantasy, dystopie
Autor:
Suzanne Collins
Série: Hunger Games
Originální název: The Hunger Games Mockingjay
První vydání: Spojené státy americké, 2010
České vydání: duben 2011
Popis: Když Katniss Everdeenová nečekaně přežila i druhé hladové hry, nečekala, že všechno může být ještě horší. V Panemu vypuklo povstání, její domov byl srovnán se zemí, a k tomu všemu prezident Snow má v držení Peetu. Poslední díl trilogie vypráví o Katnissině duševním pádu na dno a snaze odbít se a vzlétnout. Příběh o nadvládě, lži a pokrytectví. Příběh o manipulování lidí a myslí. Příběh o tom, jak v každém z nás dmá touha po svobodě, ale i moci. A v neposlední řadě, je to příběh o lásce. O lásce a (ne)víře.

Hunger Games - Aréna smrti; Vražedná pomsta

25. července 2015 v 13:00 | Lucka

Aréna smrti

Zařazení: Beletrie pro děti a mládež | fantasy, sci-fi, horory
Autor: Suzanne Collins
Série: Hunger Games
Originální název: The Hunger Games
První vydání: Spojené státy americké, 2008
České vydání: 6.4. 2010
Popis: V troskách bývalé Severní Ameriky povstala země Panem, kde pravidla určuje hlavní město Kapitol. Vždy jednou v roce se zde konají Hladové hry, na připomínku někdejší vzpoury krajů proti Kapitolu.

Muži, kteří nenávidí ženy

23. června 2015 v 19:46 | Lucka
Originální název: Män som hatar kvinnor
První publikace: 2005
Autor: Stieg Larsson
Série: Milénium (trilogie)
Žánr: detektivní román
Popis: Mikael Blomkvist byl ještě nedávno uznávaným finančím reportérem, vše se ale změnilo ve chvíli, když udělal 'botu', která se v jeho branži nepromijí. Naletěl a ted´ by si měl odsedět nějaký čas ve vězení za pomluvu osoby, v ekonomickém kruhu velmi vysoce postavenou, Hanse-Erika Wennerströma.

Doktor Živago

31. března 2015 v 16:55 | Lucka
Autor: Boris Pasternak
Rok prvního vydání v celku: 1957 v Itálii
Děj: Juriji Andrejeviči Živagovi bylo deset let, když pochovali jeho matku Marju Nikolajevnu, jež zemřela na souchotiny. Jurův otec je opustil, prohýřil jejich milionový majetek a spáchal sebevraždu skokem z rychlíku. Ve skutečnosti Živagova otce opíjel a perfektně zmanipuloval advokát Viktor Ippolitovič Komarovskij. Přivedl ho na mizinu a nese tak částečně vinu na jeho smrti. Živaga odveze jeho strýc k příbuzným, Alexandru Alexandroviči a Anně Ivanovně, do Moskvy, u nichž má nyní žít. Jurij se rozhodne pro studium medicíny. Když maminka Toni umírá, řekne dětem, že by se měli vzít.
Do města z Uralu zároveň přijíždí Francouzka Amálie Karlovna Guichardová se dvěma dětmi - synem Roďou a dcerou Larisou. Amálie koupí dámské krejčovství, je ale finančně závislá na příteli, advokátovi Viktoru Ippolitoviči Komarovskim, na onom muži, jenž zničil život Živagově rodině.

Pianista

17. září 2014 v 17:17 | Lucka
Originální název: Pianista
Autor: Władysław Szpilman
Rok vydání: 2002
Vydavatelství: Wydawnictwo Znak
Rok českého vydání: 2003
Nakladatelství: Akademie věd ČR
Počet stran: 256
Popis: Autobiografická kniha polského klavíristy Władysława Szpilmana, který byl Židem. Jeden z mála varšavských Židů, který přežil druhou světovou válku, a aby se zbavil depresí ještě 'za tepla' sepsal své vzpomínky na zážitky hrůz z období války a i krátce po ní.

Pokání (kniha)

28. srpna 2014 v 17:00 | Lucka
Originální název: Atonement
Autor: Ian McEwan
Žánr: román
Rok vydání originálu: 2001
Nakladatelství: Jonathan Cape v Londýn
Popis: Příběh, jež má tři části, tři hlavní postavy, a mnoho pohledů na věc. Když bylo Briony Tallisové třináct let viděla něco, co by dětské oko vidět nemělo. Dívka, která měla příliš velkou představivost, si poskládala vlastní názor z pouhých střípku události které zahlédla. Jedna lež, jež ovlivnila na mnoho let život Briony, její sestry Cecílie a Robbieho.

Jana Eyrová

11. srpna 2014 v 16:04 | Lucka
Originální název: Jane Eyre
Autor: Charlotte Brontë
Rok vydání: 1847
Popis: Historie dívky jménem Jane Eyrová, kterou v životě potkala nejedna překážka. Hned na začátku jejího života jí zemřeli oba rodiče, a tak se o ni chtěl postarat strýc. Ovšem ten taky brzy na to zemřel, a tak zůstala na krku jeho manželce, paní Reedové, která měla své tři dítky a neměla zájem starat se ještě o nějakého ošklivého a chudého sirotka. Po deseti letech výchovy Jane, ztratila s ní teta trpělivost a poslala ji do školy v Lowoodu. V osmnácti letech vyšla z této přísné školy, dobře vychována dívka, která se naučila potlačovat kus samy sebe. Byla přijata paní Fairfaxovou jako učitelka malé Francouzky Adélky na sídle Thornfield. Ale po setkání s panem Edwardem Rochesterem, pánem sídla, již nikdy nic nebylo jak bývalo. I přes tajemství, které tento skoro čtyřicetiletý muž měl, muž tak sarkastický a budící dojem chladného srdce, nechal Jane, vášnivou, mladou dívku, ale pevného charakteru, aby se do něj zamilovala.

Pygmalión

16. července 2014 v 17:57 | Lucka
Originální název: Pygmalion
Autor: George Bernard Shaw
Rok: 1912
Popis: Tato divadelní hra vypráví příběh chudé květinářky Lízy Doolittlové, která se naučila manýrů hodných vévodkyně. Vše začalo, když se jednoho letního lijáku na ulici nedaleko zelinářského trhu skončilo v divadle představení. Líza uvidíc hlouček lidí, čekajících na taxi, chtěla si v noci ještě přivydělat. Když ale následně zjistila, že jeden pán si zapisuje každé její slovo, hned se do něj začala navážet, co si to dovoluje k ubohé, slušné dívce. Onen pán, profesor Higgins, milovník fonetiky, jí pěkně vmetl do tváře, že ona ani její slovník by neměli existovat. Ovšem to by se nesměl objevit na scéně plukovník Pickering, který vším zamíchal a ze všeho se nakonec vyklubala sázka, že profesor Higgins dokáže během šesti měsíců udělat z Lízy dámu.

Odstíny života

30. června 2014 v 17:44 | Lucka
Autor: Lusy Adams
Rok vydání: 2011
Popis: Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od svých vrstevníků. Když v den jejích devatenáctých narozenin je chladnokrevně zavražděna, nikdo netuší, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k ''životu''. Je uvedena do světa magie a d'ábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj přechozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se sílami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem.

Zápisník jedné lásky

14. dubna 2014 v 19:35 | Lucka
Autor: Nicholas Sparks
Originální název:
The Notebook
Rok: 1997
Popis: Román vypráví o muži, který rád vypráví. Starý muž bydlí v domově důchodců, kde je oblíbeným vypravěčem. Rád vypráví a předčíta všem, ovšem jedné staré ženě obvzlášt´ rád. Předčítá ji stále jeden a ten samý příběh. Onen příběh se začíná v 40. letech... Pojednává o optimistickém, plném života mladíkovi, jménem Noah, který kdysi v létě potkal dívku jménem Allie, která ovšem pochazela z mnohem váženější rodiny než on.
Je to příběh o jejich lásce, rozloučení, opětovném shledání a jejich blížícím se opětovném rozloučení.

Velký Gatsby

10. února 2014 v 18:10 | Lucka
Autor: Francis Scott Fitzgerald
Originální název: The Great Gatsby
Datum vydání: 10. dubna 1925
Popis: Do New Yorku přijíždí Nick Carraway, mladý muž s představou, že mu všeobecný hospodářský vývoj dá vydělat prostřednictvím obchodování s cennými papíry. Zabydlí se v malém domku na Long Islandu v sousedství záhadného zbohatlíka Jaye Gatsbyho, na dohled přes záliv k sestřenici Daisy. Když se Nicholas setkáva se svou krásnou, ale poněkud znuděnou a povrchní sestřenicí a jejím manželem Tomem Buchananem, vidí, že manželství není št'astné. Dokonce je osobně seznámen s Tomovou milenkou Myrtle. Časem se Nick spřátelí se svým sousedem Gatsbym, který, jak zjistí, se probojoval do nejvyšších vrstev společnosti, do které nikdy tak úplně nezapadl, ve snaze získat dívku svého srdce.

Andělé - Vykoupení

10. srpna 2013 v 17:00 | Lucka
Autor: Lauren Kate
Originální název: Rapture
Rok vydání: 2012
Popis: Luce a Danielovi dochází čas. Aby Luciferovi zabránili vymazat minulost, musejí najít místo, kde andělé dopadli na Zemi. V patách mají temné síly a Daniel netuší, zda to ještě dokáže - žít, jen aby Luce znovu a znovu ztrácel. Schyluje se k osudové bitvě, po níž zůstanou na bojišti mrtví lidé... a andělský prach. Kdo přinese největší oběť? A komu se zlomí srdce?

Anna Karenina

10. srpna 2013 v 17:00 | Lucka
Autor: Lev Nikolajeviš Tolstoj
Originální název: Aнна Каренина
Rok vydání: 1878 (v celkové knižní podobě)
Anotace: Kvůli své vášnivé lásce se rozhodla definitivně změnit svůj život a volit mezi salonním životem v nelásce a přirozeným právem na štěstí. Nechce dále tajit svůj milostný poměr a je odhodlána opustit muže a syna, ztratit své společenské postavení a čelit opovržení ze strany bývalých přátel a společnosti. Nový život jí však nepřináší to, po čem opravdu touží, a vír událostí vede její kroky na osudové nádraží…

Andělé - Vytržení

10. července 2013 v 17:00 | Lucka
Autor: Lauren Kate
Originální název: Passion
Rok vydání: 2012
Anotace: Ve třetím dílu série Andělé se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se napříč věčností, stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.

Poslední píseň

10. června 2013 v 17:00 | Lucka
Autor: Nicholas Sparks
Originální název: The Last Song
Rok vydání: 2009
Oficiální popis:
Život vzpurné sedmnáctileté Rinnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prízdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášní pro hudbu se jí tajně stýská.

Mezi láskou a smrtí

10. prosince 2012 v 17:00 | Lucka
Autor: Meg Cabot
Originální název: Abadon
Anotace: Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné - je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti?

Anna Elliotová

10. července 2012 v 17:00 | Lucka
Autor: Jane Austen
Originální název: Persuasion
Rok vydání: 1818
Popis: Jak bude vypadat setkání dvou milujících se bývalých snoubenců po 8 letech.?
Kdysi něžná, krásná, nástiletá dívka v rozkvětu, nyní 27-letá povadlá slečna Anna Elliotová se po letech setkává u svých známých se svým bývalým nápadníkem; ted´ již bohatým kapitánem Frederickem Wentworthem. Když ji tehdy požádal o ruku, všechno nasvědčovalo, že se bude konat 'št'astní až na věky'. Bohužel jeho majetek v oněch minulých časech nebyl tak velký jak by si rodina Elliotových a Annina přítelkyně paní Russellová přáli. Kdysi otáčející ji láskou, nyní chladný vůči Anně, kapitán Wentworth dává jasně najevo, že každý, alespoň on, už si jde svou vlastní cestou.

Andělé - Muka

10. dubna 2012 v 17:00 | Lucka
Autor: Lauren Kate
Série: Andělé
Originální název: Torment
Oficiální popis: Nebezpečné, vzrušující a tajemné romantické dobrodružství Padlých andělů pokračuje v knize Muka. Druhou část série, ve které láska nikdy neumírá, napsala opět Lauren Kateová.
Luce prožívá peklo na zemi. Trvalo dlouho, než našla svou pravou lásku, padlého anděla Daniela. Ten teď tvrdí, že ji musí opustit. Jeho úkolem je jít a bojovat proti Vyhnancům, nesmrtelným, kteří Luce usilují o život. Daniel ji ukryje ve škole na skalnatém kalifornském pobřeží. Jejími spolužáky jsou nezvykle nadaní studenti - Nefilim, potomci padlých andělů a lidí. A Daniel odchází hledat nesmrtelné… Luce se ve škole konečně dozví, co jsou ony záhadné stíny, které vídá od dětství, a jak může s jejich pomocí nahlédnout do minulých životů. Ale čím více se rozšiřují její znalosti, tím víc podezřívá Daniela, že jí neprozradil všechno. Něco skrývá, něco nebezpečného. A co když jí lhal o minulosti? Luce začne mít podezření, že ve skutečnosti je její osud jiný. Předurčeným vyvoleným nemusí být právě Daniel.

Andělé - Pád

10. března 2012 v 17:00 | Lucka
Autor: Lauren Kate
Originální název: Angels: Fallen
Popis: Lucinda Priecová se za podivných okolností dostává do internátní školy Meče a kříže, což je ve skutečnosti polepšovna. Rozhodně pro ni přechod na takovou školu nebude jednoduchý, poté, co navštěvovala prestižní školu, ale to ve skutečnosti ještě netuší, co všechno na ni čeká. Podivné budovy obehnané ostnatým drátem, zamřížovaná okna, zákaz kontaktu s vnějším světem a podivní, nebezpečně vypadající lidé. Rozhodně to nebude lehké. Avšak jedna věc Luce okamžitě upoutá a to Daniel Grigori, tajmený, zvláštní kluk, který se nechová vůbec přátelsky. Přesto ji na něm něco silně přitahuje a ona si nemůže pomoct, snaží se o něm zjistit něco víc, protože se nemůže zbavit dojmu, že ho odkudsi zná. Mezitím se ale objevuje další chlapec, okouzlující Cam, který dělá všechno proto, aby Luce upoutal, a docela se mu to daří. Ale Daniel je tady stále a je čím dál záhadnější… Co se za tím vším skrývá?

Haunting Violet (ENG)

10. února 2012 v 17:00 | Lucka
Autor: Alexandra Harvey
Originální název: Haunting Violet
Popis: Šestnáctiletá Violet Willoughby žije v roce 1872. Pracuje jako pomocnice své matky, falešného medium. Nikdy v duchy nevěřila a díky své matce měla velmi negativní vztah vůči všemu nadpřirozenu. Avšak od doby, kdy začaly pracovat spolu s jejich pomocníkem Colinem na jejich prozatím největším čísle u jednoho hraběte, Violet začíná vídat otravného ducha. Duch zabité dívky ji navádí k tomu, aby našla jejího vraha, který je stále na svobodě. Violet nemůže, ale nic říct. Kdyby se její matka dozvěděla, že je opravdovým medium, zmařila by si tak jedinou šanci, někdy od matky odejít a vdát se... Jediná osoba, které lze věřit, je její kamarád z dětství Colin...
Violet se vydává na pátráni, co se v tomto hrabství doopravdy před pár lety stalo. Živí ani mrtví jí to neusnadní a tímto vyšetřováním může odhalit víc než by chtěla.

Nezapomenutelná cesta

10. října 2011 v 17:00 | Lucka
Autor: Nicholas Sparks
Originální název: A Walk to Remember
Popis: [nemám momentálně čas psát vlastní popis, takže tady je oficiální - hodně spoilerový] Hrdiny jsou mladá dívka Jamie Sullivanová a sedmnáctilatý syn známého kongresmana Landon Carter. Jamie, dcera duchovního, je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Dívka se totiž chová úplně jinak než jeho spolužáci, kteří ji považují za ,,divnou". Jamie je i ve smrtelné nemoci plná optimismu. Ukazuje Landonovi, jak je důležité přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. Učí ho znát cenu odpuštění, cenu dobrého skutku, cenu neochvějné víry. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá, dokud je smrt nerozdělí.
zdroj: BARONET

Dávná kletba

10. srpna 2011 v 17:00 | Lucka
Autor: Marriane Curley
Originální název: The Old Magic
Popis: Byla jedna dívka, jeden chlapec a jedna kletba...
Do městečka se přistěhuje nová rodina. Hned první Jarrodův školní den nedopadne ...normálně. Ve třídě udělá pěkný zmatek bouřka, která se objevila z čista jasna. Ovšem Kate je hned jasné co se děje, Jarrod není ledajaký kluk - má jistou sílu. Jak se ale Kate později dozvídá, Jarrod nemá vůbec ponětí o svém daru, a ji má za naprosto vyšinutou holku.
Pokusí se ho překonat, že není normální, je obdařen mocí, o které jí samotné se může jen zdát. A když si ještě Kate začne všímat jak se Jarrodovi i jeho rodině lepí smůla na paty, je přesvědčena, že v tom musí být nějaká kletba.

Opatství Northanger (Northangerské opatství)

10. února 2011 v 17:00 | Lucka
Originální název: Northanger Abbey
Popis: Catherina Morlandová je náctiletá dívka, která si žije poklidný veselý život na venkově, s početnou rodinkou a horrorovými knihami. Zlom v jejím životě nastane, když sousedovic bezdětní manželé Allenovi, jakožto přátelé rodiny nabídnou Catherině, nejstarší z dětí, jestli by s nimi nechtěla jet na pobyt do města Bath. Rodiče uznají, že bude v dobrých rukou a lepší způsob jak přivést nejstarší dceru do společnosti nenastane, a tímto jí schválí odjet.
Dívka je v sedmém nebi, leč kouzlo bálů a lázeňských kolonád rychle pomine, když se zde nikoho nezná. Naštěstí na scénu vstoupí paní Thorpová, známa paní Allenové, se svými dětmi a nejstraší dcerou Isabellou, která si od prvního okamžiku náramně rozumí s Catherinou.

Pýcha a předsudek

10. ledna 2011 v 17:00 | Lucka
obal
Originální název: The Pride and Prejudice
Popis: Hlavní hrdinkou tohotu románu je Elizabeth Bennetová, která žije se svými (nepříliš bohatými) rodiči a sestrami na venkově. Všechno se začne, když do sousedství se přistěhuje mladý, pěkný a bohatý pan Bingley. Doprovázejí ho jeho sestra Caroline a přítel Darcy.
Slečny Bennetové se musejí dobře provdat, protože nemají bratra, a tak majetek spadne do klína jistého pana Collinse.
Elizabeth se nemíní vdávat bez lásky.
Její starší sestra Jane se zamiluje opětovaně do pana Bingleyho. Na cestě jim stojí Caroline a Darcy.

Knihy

14. července 2010 v 19:03

.
.
.
G
. 
 

Reklama